Barvy Srdce

Automatická kresba

Kresba je přirozený projev člověka. Stejně jako se umíme uvolnit tancem, zpěvem, poslechem hudby, můžeme použít tužku a papír. Kresba je jen další forma relaxace a meditace. Automatická a intuitivní kresba je tvořivá schopnost každého člověka. Nejde o výtvarně dokonalou kresbu – obraz, ale o uvolnění, oproštění od všech myšlenek a naladění se na své Vyšší Já, duchovní původce.

Otevírá možnost sebeléčení, zharmonizování vztahů, prostředí, pomůže nám vyléčit bolest, smutek. Kresba uvolňuje a čistí nitro i Duši člověka od strachu, emocí, hlubokých zranění či těžkých myšlenek. Nepotřebujeme vytvořit umělecké dílo, ale intuitivně přenést problém na papír v reálné podobě a s nadhledem pak najít cestu k řešení. Kresba sděluje člověku informace pomocí symboliky vytvořené formou energetické kresby, tvarem, barvou, umožňuje nám získat z našeho podvědomí, symbolickou intuitivní odpověď pro daný problém, skryté informace, to co nechceme, nedokážeme vidět. Pomocí kresby můžeme vyřešit svoje vnitřní traumata, problematické situace a dosáhnout uvolnění na všech úrovních našeho bytí, přenést negace zevnitř ven.

Každý, kdo se touto metodou zaobírá, má svůj osobitý styl, jinou formu energetické kresby. Člověk zobrazuje to, co je zrcadlem jeho vnitřního já, jeho poznání, způsobu myšlení, nasměrování na životní cestě. Skrze automatickou kresbu je možné naučit se pomáhat sobě a druhým lidem, léčit sebe a druhé. Tím, že dokážeme vidět sebe v různých úrovních, rovinách a hlubinách našeho bytí, dokážeme pochopit složitost lidského bytí a lidských povah.

Harmonizační či intuitivní energetické obrázky a mandaly působí na emocionální i fyzické úrovni. Člověk vnímá energii, která z obrázků vyzařuje a která spouští léčebný proces na psychosomatické úrovni problému a to již při jejich tvorbě. Obrázek je námi vytvořený biorezonátor na uzdravení konkrétního pro nás jinak neřešitelného problému.

Automatickou kresbu je možno používat nejen jako terapii, ale i jako diagnostickou metodu. Diagnostická kresba zachycuje zdravotní stav na tělesné, psychické i energetické rovině. Zachycují se informace o dřívějších nebo právě probíhajících změnách, které se promítají do informačního pole člověka. Již při diagnostice automatickou kresbou může samovolně dojít k uvolňování blokád a pročišťování organismu.

Čím méně je kresba ovlivňována rozumem, tím je spolehlivější. Čím více se vzdalujeme běžnému vědomí, tím kvalitnější je kresba nejen po stránce umělecké, ale též informační.

Chcete se naučit pracovat s automatickou kresbou? Přijďte na některý z večerních, nebo celodenních workshopů, anebo seminářů a připojte se k nám.

Více informací najdete na Workshopy, přednášky a Semináře a kurzy.