Barvy Srdce

Workshop s automatickou kresbou - NAŠE KOŘENY

🕒 12. 11. 2019 (Út) - 17:00

📌 TOTEM v prostoru 'Zimní zahrada', Kaznějovská 51, Plzeň - Bolevec

Je důležité naučit se žít v přítomnosti tady a teď, být odpovědní sami za sebe, své myšlenky, činy a také zato, co vyzařujeme. Minulost je pryč, budoucnost daleko a my bychom měli žít právě tady a teď. Jenže minulost ovlivňuje to, jak žijeme teď a i to, jak budeme žít v budoucnu. Nepochopíme-li minulost a nevyrovnáme-li se s tím, co se stalo, nikdy nebudeme doopravdy šťastní.

Každý strom má kořeny, které ho vyživují a drží pevně v zemi. I člověk má své kořeny, své předky, rody, které mu dávají stabilitu a "výživu". A pokud jsou tyto kořeny nemocné, přetrhané a neduživé, bude i náš současný život krkolomný, neurovnaný a místo, abychom stáli pevně nohama na zemi, budeme vlát ve větru událostí života jako balónek. Stejně jako u stromu se slabými, suchými kořeny bude i koruna našeho života a její plody - naše děti oslabené a neukotvené. Když nejsme propojeni se svými kořeny, cítíme se nejistí, nemáme podporu předků.

Rodina a rodiče, které jsme si jako děti vybraly, nám vytvořili prostor a podmínky pro tento život, ani dobré ani špatné, takové jaké uměli. A je jen na nás, co s tím uděláme. Můžeme zbytek život prožít jako oběti, kterým rodiče ublížili a ubližovat stejně svým dětem, nebo to vzít jako výzvu a naučit se žít jinak. A nepředávat chybné vzorce a programy dalším generacím.

Protože pouze mi sami jsme zodpovědní za to, jak se nám daří nebo nedaří, co si zvolíme, co si přitahujeme do svého života. A tak potřebujeme porozumět sami sobě, svým potřebám a schopnostem.

Pomocí kresby vyčistíme, uzdravíme a rozproudíme naše propojení se svými kořeny a našimi předky.

S sebou si přineste tužky, pastelky nebo pastely, dostatek papíru, podložku na malování a touhu otevřít své srdce.

Délka workshopu cca 2 hodiny, vyrovnání na místě 200 Kč

__